„Bezpieczne i czyste place zabaw” - podsumowanie

alt

 

Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji „Bezpieczne i czyste place zabaw 2018”

 

 

W okresie od 16.04.2018 r. do 18.05.2018 r. strażnicy miejscy prowadzili kontrolę placów zabaw w ramach corocznej akcji „Bezpieczne i czyste place zabaw”.

Celem prowadzonych kontroli jest poprawa bezpieczeństwa dzieci korzystających z urządzeń zabawowych zarówno tych znajdujących się na terenach miejskich, jak również tych, które znajdują się na terenach administrowanych przez innych zarządców nieruchomości takich jak np. Mak Dom, Terma-Dom, Verdi Nieruchomości, Agarex, Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa i inne.
Kontrole strażników polegały na oględzinach urządzeń zabawowych i sprawdzeniu czy w tych urządzeniach są elementy zdewastowane, urwane, czy nie wystają elementy niebezpieczne takie jak np. śruby czy gwoździe, czy urządzenia mają siedziska, czy nie są zardzewiałe, czy są stabilne itp.
Kontrole przeprowadzone były na 132 placach zabaw. Ustalono, że napraw wymagają urządzenia na 56 placach zabaw, o czym od razu informowano zarządców nakazując niezwłoczne usunięcie nieprawidłowości. Niebawem strażnicy ponownie udadzą się na place zabaw w celu sprawdzenia czy urządzenia zostały naprawione.
Opublikował: Adam Filipiak, 23.05.2018 r.

 

 

Urząd Miasta Zabrze

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Plan Miasta Zabrze

 

Lepiej Razem Niż Osobno

 

SEKAP

 

MONITORING JAKOŚCI POWiETRZA

 

WSPÓŁPRACA i PARTNERSTWO