Skuteczna interwencja LRNO

alt

 

 

Ujęcie poszukiwanej osoby nieletniej

 

 

W dniu 17.05.2018 r. patrol LRNO (grupy "Lepiej Razem Niż Osobno") przeprowadził skuteczne poszukiwania osoby nieletniej, która uciekła z ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Sąd wystawił nakaz doprowadzenia do Policyjnej Izby Dziecka.

Więcej…
 
Kradzież kabla

30.04.2015 r. około godziny 10:35 dyżurny Straży Miejskiej w Zabrzu odebrał telefon od jednego z mieszkańców Zabrza z informacją, że na ulicy Walewskiego dwóch nieletnich zdejmuje izolację z kabla, który najprawdopodobniej pochodzi z kradzieży. Patrol Lepiej Razem Niż Osobno udał się na wskazane miejsce, gdzie zastał wspomnianych chłopaków zdejmujących izolację z kabla. Podczas interwencji chłopcy (17 lat) przyznali się do faktu, że kabel wyciągnęli z pobliskiej komórki i nie jest on ich własnością. Funkcjonariusze patrolu LRNO przewieźli nieletnich na I Komisariat Policji gdzie prowadzone będą dalsze czynności wyjaśniające.

 
Nieletni kierowca skutera

Podczas patrolowania ulicy Wolności funkcjonariusze zauważyli osobę na skuterze, która nie dostosowała się do znaku B-2 oraz poruszała się bez wymaganego kasku. Strażnicy zatrzymali kierowcę dwuślada. W trakcie interwencji strażnicy ustalili dodatkowo, że osoba prowadząca skuter jest niepełnoletnia i nie posiada wymaganych uprawnień do poruszania się na drodze. Siedemnastoletniego kierowcę odwieziono do miejsca zamieszkania, odbyto rozmowę z ojcem chłopaka oraz ukarano go mandatem karnym na kwotę 300 zł za użyczenie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania. Interwencja została przeprowadzona w dniu 23.04.2015 r. około godziny 9:40.

 
Gaz pieprzowy w szkole

Około południa 28.01.2015 r. funkcjonariusze straży miejskiej udali się z polecenia dyżurnego do Zespołu Szkół nr 3 przy ulicy 3 Maja w Zabrzu. Strażnicy mieli podjąć interwencję związaną z rozpyleniem gazu pieprzowego w szatni. Po przybyciu na miejsce, strażnicy potwierdzili fakt rozpylenia gazu oraz udało się im znaleźć winowajcę. 16 letni chłopak nie był w stanie wytłumaczyć przyczyny rozpylenia gazu. Gaz nabył od nieznajomego mężczyzny na pobliskim targowisku. O zaistniałym fakcie poinformowano ojca sprawcy. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Zabrzu Wydział Rodzinny i Nieletnich.

 
Nieletni na wagarach

Podczas patrolu ul. Sportowej w dniu 03.09.2014 r. około godziny 13:30 funkcjonariusz Straży Miejskiej w Zabrzu zauważył dwie osoby nieletnie spacerujące ulicą. Strażnik postanowił sprawdzić czy aby na pewno nieletni nie są na wagarach. Jak się okazało po krótkiej rozmowie, chłopcy nie byli dzisiaj w szkole. Ze względu na bardzo dziwne zachowanie się nieletnich w trakcie interwencji, polecono im otworzyć plecaki i pokazać co się w nich znajduje. W jednym z plecaków był aluminiowy długi, gruby kabel. Nieletni nie chcieli powiedzieć skąd w ich posiadaniu taki przedmiot. Wezwano na miejsce patrol zmotoryzowany Straży Miejskiej, który przewiózł nieletnich do Komendy Miejskiej Policji. W międzyczasie ustalono numery telefonów i powiadomiono prawnych opiekunów obu chłopców. Na Komendzie Miejskiej Policji ustalono, że kabel pochodzi z kradzieży w parku im. Pileckiego. Sprawa została przekazana zgodnie z kompetencjami funkcjonariuszom policji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

 

Urząd Miasta Zabrze

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Plan Miasta Zabrze

 

Lepiej Razem Niż Osobno

 

SEKAP

 

MONITORING JAKOŚCI POWiETRZA

 

WSPÓŁPRACA i PARTNERSTWO

 

POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ