Stop dopalaczom

alt

 

 

Interwencja wobec osoby posiadającej dopalacze

 

 

W dniu 15.01.2019 r. po godzinie 23:00 do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na przystanku autobusowym przy Placu Teatralnym.

 

Strażnicy po przybyciu na miejsce zauważyli opisanego mężczyznę, który zachowywał się jakby był pod wpływem jakichś środków działających podobnie do alkoholu. Mężczyzna z trudem odpowiadał na jakiekolwiek pytania, wyjmując dokumenty z kieszeni wypadł mu woreczek, którego zawartość wyglądała jak jedna z zabronionych prawem substancji (narkotyki). Mężczyzna powiedział, że są to dopalacze i najprawdopodobniej znajdował się pod ich wpływem, a ponieważ znowelizowane prawo zabrania ich posiadania w związku z czym wezwano na miejsce patrol Policji, który przeprowadzał dalsze czynności w tej sprawie.
800 060 800 - bezpłatna, całodobowa "dopalaczowa" infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu można uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości, czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.
Opublikował: Adam Filipiak, 21.01.2019 r.
 

 

Urząd Miasta Zabrze

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Plan Miasta Zabrze

 

Lepiej Razem Niż Osobno

 

SEKAP

 

MONITORING JAKOŚCI POWiETRZA