Ujęcie osoby posiadającej narkotyki

alt

 

 

Pracowity Sylwester dla Straży Miejskiej w Zabrzu i ważne ujęcie

 

 

W nocy z wtorku na środę witaliśmy Nowy Rok, nie dla wszystkich jest to czas wolny. Straż Miejska w Zabrzu pracuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a w dniu takim jak Sylwester ma naprawdę dużo pracy.

Około godziny 22:30 patrol podjął interwencję w dzielnicy Zandka, co ciekawe nieopodal siedziby Straży. Doszło tam do ulicznej awantury i bójki, w której starły się dwie grupy osób. Napastnicy używali gazu łzawiącego, potłuczonych butelek i pałek baseballowych. Ilość osób biorąca udział w zdarzeniu wymusiła wezwanie wsparcia. Na miejscu pojawił się również drugi patrol SM, a po jakimś czasie również kilka patroli Policji wezwanych przez dyżurnego Straży.

Na miejscu dalsze prowadzenie sprawy przejęła Policja, a dwaj agresywni mężczyźni będących pod wpływem alkoholu zostali ujęci przez funkcjonariuszy Straży i przewiezieni do Izby Wytrzeźwień gdzie okazało się, że nie jest to jeszcze finał tej interwencji.

Mężczyźni zachowywali się w dość nietypowy sposób, co już wzbudziło podejrzenia doświadczonych strażników. W trakcie osadzania w Izbie Wytrzeźwień, jednemu z ujętych z kieszeni wypadły woreczki z białym proszkiem. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że woreczków z białym proszkiem i tabletkami było kilkanaście. Ponownie został wezwany partol Policji celem przekazania sprawy zgodnie z kompetencjami. Z naszych ustaleń wynika, że zawartość woreczków to między innymi amfetamina, metamfetamina i extasy w ilości kilkuset działek.
Opublikował: Adam Filipiak, 02.01.2020 r.
 

 

Urząd Miasta Zabrze

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Plan Miasta Zabrze

 

Lepiej Razem Niż Osobno

 

SEKAP

 

MONITORING JAKOŚCI POWiETRZA

 

WSPÓŁPRACA i PARTNERSTWO

 

POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ